Bůh-Člověk-Krajina
Bůh-Člověk-Krajina
úvodní strana  galérie náhledů vyhledávání podle farností a obcí O autorovi a použité technice Návštěvní kniha rss

"Drobné církevní stavby, např. kaple, kříže, sochy svatých, boží muka aj., vždy dokladovaly snahu věřících farníků zanechat viditelné znamení své víry v Boha. Důvodů pro vznik těchto památek bylo více: vzpomínka na neštěstí, poděkování za pomoc, ale hlavně prosba o další Boží podporu věřících. Tyto myšlenky jsou často zaznamenány formou nápisů na uvedených plastikách."

                                                               ("Slavičín. Kostel a farnost sv. Vojtěcha v mileniu 997-1997")

 

Novinky na webu

* 25.12.2011 - Takže po dloooooouhé době přidávám nové fotografie, hlavně z jižní Moravy.
* 13.9.2009 - Konečně je jistý termín výstavy ve Valašských Kloboukách, uskuteční se v pátek 18.9. Pozvánku naleznete zde.
* 29.8.2009 - Takže prázdniny jsou za námi a s ním i doba cestování. Během léta jsem nafotil něco na Prachaticku a v okolí Mikulova, na kole jsem vyrazil i do blízkého okolí. Dnes jsem vložil první várku.
* 10.6.2009 - Výstava se přesunuje předběžně na září, takže tam pak budu dávat asi nové věci. V červenci se chystám do jižních Čech a věřím, že se dostanu i jiná místa v republice.
* 5.6.2009 - Rozhodl jsem se kvůli přehlednosti vytvořit stránku s náhledy fotografií, zatím fungují po 12. stránku, postupně opravím.
Zároveň bych chtěl pozvat ty, kteří to nemají daleko, na zahájení výstavy v Galerii G ve Valašských Kloboukách v pátek 12.června. Pozvánku vložím později, najdete ji v "Infu".
* 24.5.2009 - Opět budu postupně přidávat nové fotografie, pořízené během loňského podzimu a letošního jara. Je zde i první fotografie ze zahraničí, konkrétně z polského Těšína.
* 1.10.2008 - Začínám přidávat fotografie pořízené během prázdnin, především z okolí Manětína na severním Plzeňsku a také z jihu Brna. Dnes první várka, další jak čas dovolí.
   Dovolte, abych Vás přivítal na svých stránkách věnovaných především fotografování, a to drobných sakrálních staveb jako jsou kaple, kříže, boží muka apod.
   Tomuto tématu se věnuji asi od roku 2004 a bude-li mi dáno, tak i po zbytek života ;-) a rád bych postupně obsáhl stále větší území. Začal jsem slavičínskou farností, kde nyní bydlím, v příštích měsících by to měla být valašskokloboucká diecéze a Mikroregion Luhačovické Zálesí (jsou to oblasti, které se vzájemně prolínají).
   To jsou cíle. A mým snem je fotit jednou ve Španělsku a v Irsku, pro mě tak protikladných (krajinářsky) a přesto tak blízkých (nábožensky) zemích. Tož uvidíme...
   Z výše uvedeného by se mohlo zdát, že jsem "sběratelem" fotek a míst. No, myslím, že v prvé řadě jsem fotograf. Jeden známý fotograf řekl: "Fotím, protože myslím". Budu-li jeho slova parafrázovat, pak v mém případě platí: "Fotím, protože vidím". Fascinuje mě rozmanitost a krása míst, kde všude lze nalézt připomínku lidské víry. Tím se dostávám k dalšímu důvodu, proč se tomuto tématu věnuji. Ač nekatolík, přesto je toto téma pro mne obohacující. Texty na těchto "památnících víry" jsou pro mne často stále aktuální.
   No a třetím důvodem je, že se považuji za "lokálního patriota" a tyto památky jsou pro mne i symbolem kontinuity lidí a místa. Ale to by asi bylo na dlouho, takže Vám jenom popřeji, aby zde vystavené fotografie byly obohacením i pro Vás."
 Google Earth  Stáhněte si kml soubor pro Google Earth (použijte pravé tlačítko myši a vyberte "Uložit odkaz jako..."), případně můžete použít Google Maps. Zobrazí se Vám všechna místa vč. fotografií (poslední aktualizace: 21.5.2008).
 
Náhodný snímek z galerie
 
náhodný obrázek
 


Statistika nuda je...ale přesto:
na webu najdete
386 černobílých panoramatických fotografií
a
641 barevných fotografií / detailů
ze
2 zemí
6 diecézí/biskupství
25 děkanátů/vikariátů
63 farností
7 krajů
98 měst a obcí

 Mých 10 nejoblíbenějších (abecedně):
Brumov-Bylnice (Díly), Dřevěný kříž
Brumov-Bylnice, Kaple sv. Anny
Vlachovo Březí, Křížová cesta
Pitín, Dřevěný kříž
Praha - Hlubočepy, Socha sv. Jana Nepomuckého
Praha - Nové Město, Sochy u kostela Nejsvětější Trojice
Rokytnice, Pískovcový kříž a kaple sv. Anny
Rudimov, Dřevěný kříž
Slavičín, Socha Panny Marie Lurdské
Újezd u Valašských Klobouk, Žulový kříž

 

 
Galerie volné tvorby Skenování negativů Svatební fotografie
2006-9 © Tom Heczko, Fotodekor.net